HEMEN BAŞVUR Ankara Butik YKS TYT Dershanesi | Ankara Butik Dershane

Ankara Butik YKS TYT Dershanesi

Ankara Butik Dershane Ankara Butik YKS TYT Dershanesi


Ankara Butik YKS TYT Dershanesi

Ankara Ortadoğulular Eğitim Kurumu olarak, TYT ve YKS sınavlarına bizimle hazırlanın. Güvenilir ve tecrübeli kadromuz alanında uzman öğretmenlerimiz ile başarıyı ve hedefinizi bizimle yakalayın.

Kurum olarak Öncelikle yeni sistem ile ilgili bir bilgilendirme yapalım. Üniversiteye hazırlıkta eski sistemin yerine Temel Yeterlilik testi yani TYT ile Yükseköğretim Kurumları Sınavı yani YKS sistemi gelmiştir. TYT DE 150 ve üzeri puan alan öğrencilerimiz ikinci sınava girmeye hak kazanmakla birlikte 200 puan alan öğrencilerimiz ise bu puanı gelecek yıl da kullanabilecekler. Öğrencilerimiz Haziran ayında sınavlarına girebilecekler. Sadece yabancı dil sınavı ilk iki sınavın ardından yapılacaktır. Üniversiteye hazırlanan adaylar yeni sınav sisteminin ilk sınavında sadece 80 soruluk sınavdan geçecek. İkin ci sınav sisteminde ise Türkçe matematik sosyal bilimler ve fen bilimler testi için 40 yabancı dil sınavı için ise 80 soruluk bir sınavla karşı karşıya gelecekler.

Eski sistemin kaldırılıp yeni sınav sistemi ile birlikte üniversiteye hazırlanan öğrencilerimiz için en iyi eğitimleri alabilmeleri açısından gerekli uzman ekibimiz ve kadromuz ile çalışmalarımızı ve eğitim programlarımızın hazırlığını tamamlamış durumdayız.

Hayatımız bir maraton şeklinde süre gelirken çocuklarımızın her daim eğitim de yarış içerisinde olmalarını göz önünde bulundurarak sınav streslerini atmalarında yardımcı olacak uzman ekiplerimizle öğrencilerimizin ve velilerimizin hizmetindeyiz.

Peki İlk oturum nasıl olacak?

Öğrencilerimizin gireceği ilk aşamalı sınav TYT.40 Türkçe 40 temel matematik sorusu ilr karşı karşıya gelecek. Bu sınav öğrencilerimizin temel yeteneklerini ölçmek amacıyla tasarlanmıştır. Ankara Orta doğulatlular Eğtim kurumu olarak butik yks tyt dershanemizde öğrencilerimizi üniversiteye hazırlıkla en iyi şartlarda kendine güvenir stresi en azamiye indirebileceğimiz eğitim sistemimizle hizmet vermekteyiz.

Sınav sisteminin değişmesiyle birlikte 2018 yeni yıldan itibaren eğitimde köklü değişikler oldu. Temel Yeterlilik Testi (TYT) bilgi sınavı olmayacak. Liseden mezun olmuş ve herhangi bir yükseköğretim kurumunda eğitim alacak adayın temel yeterliliğini ölçmeyi amaçlıyor. Sınav Türkçe ve matematik ağırlıklı olacak. Sosyal ve Fen Bilimlerden de sorular yer alacak.
TYT'nin genel amacı, adayların Türkçeyi doğru kullanma, okuduğunu anlama ve yorumlama, kelime hazinesi, temel cümle bilgisi ve imla kurallarını kullanma becerileri, muhakeme gücü, analiz ve sentez yeterliliklerini ölçecek. Temel matematik testinde ise sayısal alanlardaki yeterlilikler esaslı işlem yapma, temel matematiksel ilişkilerden yararlanarak soyut işlem yapma, temel matematik prensiplerini günlük hayatta kullanabilme becerilerini test edecek. Ortadoğulular Eğitim Kurumu yeni sistem butiğimizde bilerdi yeni sistemle öğrencilerimize eğitim vermeye devam ediyoruz.2. sınav 4 yıllık lisansı hedefleyen öğrenciler için katılımı zorunlu. 1. sınav TYT ile 2. sınav arasında birer gün fark olacak. Bu nedenle adaylar birinci sınav sonucunu öğrenmedikleri için ikinci sınava girişleri de fiilen zorunlu olacak. Birinci oturumu Temel Yeterlilik testi 23 Haziran 2018 Cumartesi günü sabah yapılacak. Lisans yerleştirme için gerekli ikinci oturum ise 24 Haziran 2018 Pazar günü sabah uygulanacak. Dil sınavı 24 Haziran 2018 Pazar günü öğleden sonra uygulanacak.
YÖK'ün geçmişte üniversiteye giriş için uyguladığı 150 puanı aynen devam ediyor. Bir öğrencinin 2 yıllık ön lisans programına katılımı için TYT sınavından yine 150 puan alma şartı var. Geçmişte 1. sınavdan 180 ve üzeri alamayan öğrenciler 2. sınava giremiyordu. Yeni sistemde 150'yi geçen öğrencinin puanının yüzde 40'ı ile ikinci sınav puanının yüzde 60'ının herhangi bir puan türünde 180'i geçmesi lisans yerleştirme için yeterli. Bu durum lisans için fiili olarak 180 barajının kalkması anlamına geliyor.2. sınav 4 yıllık lisansı hedefleyen öğrenciler için katılımı zorunlu. 1. sınav TYT ile 2. sınav arasında birer gün fark olacak. Bu nedenle adaylar birinci sınav sonucunu öğrenmedikleri için ikinci sınava girişleri de fiilen zorunlu olacak. Ankara Ortadoğulular Butik Dershanesi uzman ekibiyle başarılı, özverili disiplinli ve güler yüzlü öğretmen kadrosu ile öğrencilerin başarılı olmalarını en etkili şekilde sağlamaktadırlar. Verilen kaynaklar ve öğretmenlerin yıllardır bilgi birikimleriyle birleşerek öğrencilere sunulmaktadır. Ankara Kızılay Atatürk bulvarında bulunan Ortadoğulular eğitim kurumları üniversite hayali olan öğrencilerin bu hayallerini gerçekleştirmeyi hedeflemekle beraber yeni sistem ile karşınızdayız.

Ankara Butik Dershane YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS)

YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI SINAVI (YKS)

Bu yıl eğitim öğretim dönemine üniversite sınavlarının değişmesi ile başladık. Yaklaşık yedi yıldır uygulamada olan YGS ve LYS sınavları kaldırılıp...

← Devamını Oku
Ankara Butik Dershane ANKARA BUTİK DERSHANE

ANKARA BUTİK DERSHANE

Dershane tercihleri günümüzde büyük önem taşımaktadır. Bunun sebebi ise gün geçtikçe artan dershane sayısıdır.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar