HEMEN BAŞVUR Etimesgut tyt ayt dershanesi | Ankara Butik Dershane

Etimesgut tyt ayt dershanesi

Ankara Butik Dershane Etimesgut tyt ayt dershanesi


Etimesgut tyt ayt dershanesi

Etimesgut tyt ayt dershanesi

Etimesgut tyt ayt dershanesi ile üniversite sınavına daha kapsamlı hazırlanmanız mümkün. Etimesgut tyt ayt dershaneleri kapsamında dilerseniz yalnızca tyt hazırlık programına, dilerseniz ayt hazırlık programına dilerseniz her ikisine birden devam edebilirsiniz. Tabi ki; Etimesgut ayt tyt dershanesi ücretleri de alacağınız eğitime bağlı olarak değişecektir. Bunu da belirtmeden geçmeyelim.

Etimesgut dershaneleri

Pek çok birey, dershanelerin gerekli olup olmadığı konusunda fikir ayrılığı yaşamaktadır. Bunun cevabını aslında şu şekilde vermek mümkündür; 2018 yılında TYT sınavına 2 milyon 381 bin 590 aday, AYT sınavına 2 milyon 19 bin 664 aday, YDT sınavına ise 131 bin 448 aday başvurmuştur. Sınav sonucunda üniversitelerin örgün lisans programlarına yerleşen birey sayısı 394 bin 945, önlisans programlarına yerleşen birey sayısı ise 316 bin 37’dir. Yani; sınava giren adayların yarısından fazlası tercih yapma hakkı kazanamamış, tercihlerine yerleşememiş ve istedikleri okullara yerleşemedikleri için şanslarını bir sonraki yıla ertelemiş bireylerden oluşmaktadır. Son olarak 2019 yılında ÖSYM tarafından düzenlenen TYT yani temel yeterlilik testine 2 milyon 446 bin 51 aday başvuruda bulunmuştur. Aynı şekilde AYT yani alan yeterlilik testi sınavı için 1 milyon 985 bin 689 aday, YDT yani yabancı dil testi için ise 134 bin 323 aday başvurmuştur.  Bu oran çok büyük ihtimalle 2020 TYT AYT sınavı için de yine bu düzeyde olacaktır. Aday sayısının ya da başka bir deyişle rakibin bu kadar fazla olduğu bir sınavda bir adayın istediği bölüme yerleşebilmesi oldukça zordur. Sınava girenlerin bir kısmının özel okul ve kolej tabanlı öğrenciler olması da devlet okullarında eğitim alarak sınava giren öğrenciler için ayrı bir dezavantajdır tabi ki.

Devlet okullarımızda belirli müfredatların verilmesi zorunludur. Bu okullarda eğitim veren pek çok öğretmen, temel eğitimden vakit bulduğu sürelerde üniversite sınavına girecek düzeydeki öğrencilerin sınav hazırlığına katkı sağlamaya çalışmaktadır. Fakat kısıtlı sürelerde ve kalabalık sınıflarda bu çabaların yeterli olduğu söylenemez. Zaten okulların misyonu öğrencilere sınav programları vermek değildir. Etimesgut tyt ayt dershanesi ve benzer kurumlar ise öğrencilerin sınavlara etkin şekilde hazırlanmasından sorumludur. Sadece sınavlarda etkin olan konuların tekrarları, bu konulardan çıkmış ve çıkabilecek soru türleri ve çözüm teknikleri gibi çalışmaların yürütüldüğü temel kurumlar; Etimesgut tyt ayt dershanesi gibi bu işi misyon edinmiş kurumlardır.

Ankara Butik Dershane Eryaman En İyi Lgs Kursları

Eryaman En İyi Lgs Kursları

LGS kursu Ankara`da lise öğrencileri için en çok tercih edilen kurstur. Ankara`daki LGS kurslarının bir parçası olarak, öğrenciler lisedeki geçiş s...

← Devamını Oku
Ankara Butik Dershane Etimesgut kazandıran lgs kursları

Etimesgut kazandıran lgs kursları

Etimesgut kazandıran lgs kursları ile hedefinizi yüksek tutun. Alanında isim yapmış, başarısını kanıtlayarak eğitim sektörü içinde saygınlık kazanm...

Devamını Oku →

İlgili Yazılar