Sincan dershane | Ortadoğulular Butik Dershanesi

Sincan dershane


11.11.2018       1230      


Sincan dershane

Sincan dershane başlıklı yazım ile sizlere sincan bölgesinden, sincan mahallelerinde, sincanın nüfusundan , sincan’daki öğrenci sayısı ve Sincan’daki dershanelerden kısa bir şekilde bahsetmeye çalışacağım.

 Sincana ait olan 57 tane mahalle bulunmaktadır. Sincana bağlı 134 okul 2680 derslik ve 96742 öğrenci ile 5745 öğretmen vardır. Derslik başına düşen öğrenci sayıları ilkokul ve ortaokullarda 17, genel ortaöğretimde 20 mesleki ve teknik liselerde 19 dur. Sincan dershane açısından  oldukça zengin bir bölgedir.

Sincan dershanelerinde eğitim kalitesi

Eryaman da bulunan Göksu Park sincana çok yakın mesafede olup sincan halkı Göksu Parkın o geniş gezi alanlarından sıklıkla yararlanırlar. Ayrıca Anatolium alışveriş merkezi ile optimum alışveriş merkezi de sincan sınırları içinde yer aldığı için sincan halkının dışında çevre semtlerden de bu alışveriş merkezlerine sıklıkla gidenler vardır. Özellikle Optimum alışveriş merkezi ve Göksu park bu semtte oturan insanlar için boş zamanlarını değerlendirmede büyük önem taşır. Sincan dershane sektörü açısından da diğer semtlerle yarışır durumda olmasına rağmen sincan bölgesindeki öğrencilerin bir bölümü kızılay dershane sektörünü tercih etmektedir. Ayrıca sincana çok yakın olan etimesguttaki dershaneler de öğrencilerin bir başka tercihidir. Burada yaşayan buranın yerlisi olan halk sadece sincandaki dershaneleri değil çevre semtlerdeki dershaneleride bir altarnetif olarak görmektedirler.

Sizlere eryamandaki dershaneler başlıklı yazım ile eryaman bölgesinden kısaca bahsetmeye çalışacağım daha sonraki yazımda.

Ortadoğulular Butik Dershanesi Yaşamkentteki Butik Dershaneler

Yaşamkentteki Butik Dershaneler

Öğrencilerin sadece dershaneler de değil evde de çalışma sistemi öğrenciye en uygun olan ders çalışma programlarıyla sağlanmaktadır. Bunların yanı ...

← Devamını Oku
Ortadoğulular Butik Dershanesi Etimesgut Dershane

Etimesgut Dershane

 Etimesgut dershane konusunda oldukça gelişmiş bir ilçe.

Devamını Oku →

İlgili Yazılar